ABSL Management & Tým

Členové představenstva ABSL

Ota Kulhánek

Předseda představenstva, President

Ota pracuje v odvětví SSC/BPO již od roku 2003. Od roku 2011 vede interní centrum sdílených podnikových služeb (SSC) ve společnosti Accenture v Praze. Je expertem na trh SSC/BPO a má široké znalosti a zkušenosti v oblastech řízení SSC/BPO, financí a účetnictví, projektového řízení a provozní výkonnosti.

jonathan appleton

Výkonný ředitel ABSL, Člen představenstva

Jonathan je výkonným ředitelem asociace ABSL, která zastupuje zájmy globálních center sdílených podnikových služeb a outsourcingových společností působících v České republice. Jonathan má více než 20 let zkušeností z regionu střední a východní Evropy (CEE). Dříve působil jako ředitel ve společnosti PwC Česká republika, kde se staral se o podporu klientů ze segmentu sdílených podnikových služeb v České republice i v celém regionu CEE.

František Havel

Člen představenstva

NGSC Prague Strategy & Operations manager

František Havel, NGSC Prague Strategy & Operations manager v globálním centru služeb společnosti Novartis v Praze. Má bohaté zkušenosti z více než 19letého působení v oboru globálních podnikových služeb. Zabýval se jak zlepšováním efektivity procesů, tak i zvyšováním kvality poskytovaných služeb v IT/telekomunikacích, financích a HR.

Jeho cílem v představenstvu ABSL je zvyšování povědomí sektoru globálních center služeb v ČR, propagace důležitosti klíčových dovedností, jakými je např. obchodní partnerství (tzv. best-in-class business partnership) a oslovení kvalifikovaných profesionálů a nadaných absolventů.

Sergei holmeckis

Člen představenstva

Managing Director at Deutsche Telekom Services Europe Czech Republic

Sergei pracuje ve společnosti Deutsche Telekom Group od roku 2011 v různých mezinárodních rolích. Sergei začal svou kariéru v Detecon International Consulting a po příchodu do Deutsche Telekom působil na několika pozicích v oblasti roamingu, HR a centra sdílených služeb. Sergei hrál důležitou úlohu při založení Deutsche Telekom Services Europe Operations v Brně.

Iveta_Chvalova

Iveta Chválová

Členka představenstva

Výkonná ředitelka SAP Services

Iveta Chválová, výkonná ředitelka SAP Services. Kromě této role Iveta vede i mezinárodní tým Globální mobility s celkovou odpovědností za všechny přeshraniční pohyby a relokace v rámci společnosti SAP. V SAP začala pracovat po skončení vysokoškolského studia v roce 2005. V rámci svého působení v ABSL chce aktivně přispět k růstu oboru podnikových služeb. Věří, že potenciál je obrovský a je přesvědčena o tom, že podnikové služby jsou stále důležitější součástí celého hodnotového řetězce firem.

Adam Kiwalski

Člen představenstva

GBS Head Delivery Management at Siemens

Adam je odborníkem z oblasti podnikových služeb s vice než 15ti letou praxí v globálním prostředí.

Vedl mnoho globálních projektů digitální transformace a aplikoval expertní konzultační služby v nespočtu korporací.

Specializace: poskytování prvotřídních služeb, transformace, digitalizace, process compliance, projektový management, LeanSixSigma

Helle_Juhl_McDermott

Helle Juhl McDermott

Členka představenstva

Viceprezidentka centra podnikových služeb společnosti Curium Pharma

Helle Juhl McDermott, viceprezidentka centra podnikových služeb společnosti Curium Pharma, které poskytuje podporu v oblasti IT, HR, financí a zákaznických služeb ostatním pobočkám této globální farmaceutické firmy. Pochází z Dánska a má více než dvacetileté zkušenosti v oboru podnikových služeb. Zároveň je certifikovanou koučkou a absolventkou kurzu NLP Practitioner. Dobrovolně pracuje také jako mentorka v programu Nordic Chamber of Commerce “Mentoring Exchange” a “Women helping women in business”. V rámci své role v ABSL se chce zaměřit na sdílení zkušeností menších, ale velmi rychle rostoucích center, stejně jako na podporu diverzity.

Jan_Nedelnik

Jan Nedělník

Člen představenstva

Generální ředitel společnosti Comdata v České republice a v Maďarsku

Jan Nedělník, generální ředitel společnosti Comdata v České republice a v Maďarsku. Má více než 15 let zkušeností v oboru outsourcingu obchodních procesů (BPO) a ve společnosti Comdata pracuje již více než 10 let. Comdata je držitelem ocenění ABSL Diamonds ve speciální kategorii za boj s Covid-19, kdy podnik okamžitě a flexibilně zareagoval na vládní výzvu a podpořil linky 112 a 1212, které pod návalem dotazů kolabovaly. Svým působením v představenstvu ABSL by rád přispěl ke zvýšení povědomí o oboru v menších městech a krajích a věnovat by se chtěl i CSR aktivitám a sdílení zkušeností z této oblasti mezi členy ABSL.

Roman Pavloušek

Člen představenstva

Global FSC Manager at Atlas Copco Services

Roman je zkušeným ředitelem s dlouholetou praxí v oblasti financí a účetnictví, IT, rizik a vnitřní kontroly a provozu. V současné době vede SSC zajišťující služby v odvětví financí pro globální výrobní společnost Edwards. Je zodpovědný za řízení centralizovaných finančních procesů (Procure-to-Pay, Order-to-Cash, Record-to-Report, Information Provision&Analysis) a vedení více než 130 zaměstnanců působících v České republice a v Jižní Koreji.

Nicole_Pierson

Nicole Pierson

Členka představenstva

Výkonná ředitelka společnosti Johnson & Johnson Global Services

Nicole Pierson, výkonná ředitelka společnosti Johnson & Johnson Global Services, která byla jedním ze zakládajících členů ABSL. Nicole má bohaté pracovní a manažerské zkušenosti, a to jak z oboru podnikových služeb, tak i z oblasti financí, zdravotnických zařízení či dodavatelského řetězce v rámci Johnson & Johnson. V představenstvu ABSL se chce věnovat zejména sdílení znalostí napříč sektorem, podpoře diverzity a rozvoje talentů.

Jan Skoták

Člen představenstva

Ředitel regionálního centra Infosys

Jan je ředitelem regionálního centra Infosys a je zodpovědný za fungování a provoz BPO v České republice. Vedle toho se věnuje řízení vztahů s klienty a rozvoji podnikání u portfolia společností ze žebříčku Fortune 500 z celé Evropy, USA a Brazílie. Je členem rady Infosys Global Management Council. Ve společnosti Infosys působí více než deset let a byl zakládajícím členem týmu, který měl na starosti vybudování centra Infosys pro region střední a východní Evropy (CEE). Řídil první globální provoz BPO z regionu CEE a následně zastával řadu provozních, obchodních a strategických rolí v Evropě a USA.

Jaromír Staroba

Člen představenstva

Ředitel centra podnikových služeb Prague Digital Hub koncernu ABInBev

Jaromír vede Regional Capability Center of International logistics. Toto centrum zaměstnává více než 150 lidí a řídí logistiku v několika geografických zónách.

Jaromírova sekce je součástí AB InBev Capability Center v Praze, které poskytuje sdílené služby v oblasti logistiky, HR, financí a nákupu.

Jaromír působí v AB InBev od roku 2006 a má rozsáhlé zkušenosti z prostředí logistiky, HR a projektového řízení včetně implementace systému v rámci centra sdílených i podnikových služeb.

Tým ABSL

helena tabakovová

SENIOR Operations manager

Helena přišla do ABSL z mezinárodního kontaktního a expertního centra BlueLink International CZ, kde působila jako Brand Manažerka s přesahem péče o spokojenost zaměstnanců. Pracovala na projektech, za které firma BlueLink získala několik prestižních ocenění v oblasti sdílených služeb. Helena má též nemalé zkušenosti v médií a neziskového sektoru jako projektová a marketingová manažerka. V ABSL má na starosti komunikaci s členy a partnery a řídí projekty ABSL po organizační stránce.

Michaela Peterková

Digital projects manager

Michaela je zkušená marketingová a projektová manažerka, nadšenec do nových technologií a inovací. Zkušenosti v oblasti prodeje a obchodu nasbírala v PwC’s Academy, kde 4 roky prodávala odborné kvalifikace. Později strávila jeden rok na Novém Zélandu koordinací oprav po velkých zemětřeseních. Po návratu do České republiky přišla do Impact Hub Praha, kde řídila akce a akcelerační program pro startupy. V roce 2016 nastoupila do ABSL, aby se zaměřila na marketing a komunikaci a později na řízení digitálních projektů asociace.

Markéta fillingerová

Digital marketing manager

Markéta přišla k ABSL v roce 2021, kdy se po osmi letech strávených v Austrálii vrátila do rodných Čech. Markéta profesně začínala jako koordinátor profesionálních školení v PwC Česká Republika. Později v Melbourne, AUS, získala zkušenosti v marketingu, komunikacích a pořádání akcí v tamním businessu, umění a kultuře. Před pár lety se Markéta začala zdokonalovat v odvětví engagement programmingu a budování komunit při své pětileté práci pro Melbournskou přední dvousektorovou univerzitu Swinburne University of Technology. Zde zodpovídala za cílený alumni programming včetně komunikací, akcí, strategického plánování, koordinace mezinárodních absolventských spolků a skupin, dobrovolnických programů, a online mentoringu.

KLÁRA ČERNÁ

Business development & Members engagement

Klára se připojila k týmu ABSL v červenci 2020 na pozici Business development and Members Engagement. S Klárou jsme spolupracovali během jejího čtyřletého působení v CzechInvestu, kde vedla tým poskytující aftercare služby zahraničním společnostem a sama měla na starosti sektor podnikových služeb. Zná tedy velmi dobře tento sektor, stejně jako naše členy. Klára měla na starosti projekty jejiž cílem bylo nalákat talenty ze zahraničí do ČR, z nichž projekt Czech Your Talent byl společným projektem ABSL a CzechInvestu. V minulosti Klára pracovala v Evropském parlamentu jako asistentka europoslankyně a studovala ve Francii, mluví proto plynule francouzsky.

ADÉLA FEJFAROVÁ

PROJECT & OFFICE COORDINATOR

Adéla se připojila k týmu ABSL v červnu 2020. Vystudovala Ekonomickou fakultu v Liberci a po dokončení studia začala pracovat pro korporaci Danaher. V rámci Danaheru získala tříleté zkušenosti z různých pracovních pozicí, nejprve jako Účetní koordinátor ve finančním centru sdílených služeb a později jako Specialista a podpora nákupu. Po odchodu z Danaheru se začala více zaměřovat na oblast médií a marketingu. Adéla externě pracovala jako PR redaktor v časopise Svět průmyslu a ve svém volném čase se věnuje copywritingu. Na začátku roku 2020 se Adéla rozhodla plně následovat svou vášeň pro kreativní a dynamické pracovní prostředí a připojila se k našemu týmu.

Marta Lipovská

PR Consultant

Marta poskytuje ABSL podporu v oblasti PR a mediální komunikace. Má bohaté zkušenosti z oboru PR i komunikace témat spojených s oborem podnikových služeb, lidských zdrojů i informačních technologií. Působila jak v lokálních mediálních agenturách agenturách, tak i v PR týmu společnosti Oracle. V roce 2008 založila PR agenturu PRCOM, která poskytuje služby celé řadě lokálních a mezinárodních firem z mnoha segmentů trhu, a pomáhá jim tak podpořit jejich obchodní aktivity a cíle.

Připojte se k ABSL

Rádi přivítáme nové členy, kteři se chtějí připojit k jednotnému hlasu podnikových služeb v ČR.

Na těchto stránkách používáme soubory cookies, abychom je pro vás co nejlépe přizpůsobili. Více o cookies si můžete přečíst v naší cookie policy.