ABSL Management & Tým

Členové představenstva ABSL

Ota Kulhánek

Předseda představenstva, President

Ota pracuje v odvětví SSC/BPO již od roku 2003. Od roku 2011 vede interní centrum sdílených podnikových služeb (SSC) ve společnosti Accenture v Praze. Je expertem na trh SSC/BPO a má široké znalosti a zkušenosti v oblastech řízení SSC/BPO, financí a účetnictví, projektového řízení a provozní výkonnosti.

jonathan appleton

Výkonný ředitel ABSL, Člen představenstva

Jonathan je výkonným ředitelem asociace ABSL, která zastupuje zájmy globálních center sdílených podnikových služeb a outsourcingových společností působících v České republice. Jonathan má více než 20 let zkušeností z regionu střední a východní Evropy (CEE). Dříve působil jako ředitel ve společnosti PwC Česká republika, kde se staral se o podporu klientů ze segmentu sdílených podnikových služeb v České republice i v celém regionu CEE.

František Havel

Člen představenstva

NGSC Prague Strategy & Operations manager

František Havel, NGSC Prague Strategy & Operations manager v globálním centru služeb společnosti Novartis v Praze. Má bohaté zkušenosti z více než 19letého působení v oboru globálních podnikových služeb. Zabýval se jak zlepšováním efektivity procesů, tak i zvyšováním kvality poskytovaných služeb v IT/telekomunikacích, financích a HR.

Jeho cílem v představenstvu ABSL je zvyšování povědomí sektoru globálních center služeb v ČR, propagace důležitosti klíčových dovedností, jakými je např. obchodní partnerství (tzv. best-in-class business partnership) a oslovení kvalifikovaných profesionálů a nadaných absolventů.

Sergei holmeckis

Člen představenstva

Managing Director at Deutsche Telekom Services Europe Czech Republic

Sergei pracuje ve společnosti Deutsche Telekom Group od roku 2011 v různých mezinárodních rolích. Sergei začal svou kariéru v Detecon International Consulting a po příchodu do Deutsche Telekom působil na několika pozicích v oblasti roamingu, HR a centra sdílených služeb. Sergei hrál důležitou úlohu při založení Deutsche Telekom Services Europe Operations v Brně.

Iveta_Chvalova

Iveta Chválová

Členka představenstva

Výkonná ředitelka SAP Services

Iveta Chválová, výkonná ředitelka SAP Services. Kromě této role Iveta vede i mezinárodní tým Globální mobility s celkovou odpovědností za všechny přeshraniční pohyby a relokace v rámci společnosti SAP. V SAP začala pracovat po skončení vysokoškolského studia v roce 2005. V rámci svého působení v ABSL chce aktivně přispět k růstu oboru podnikových služeb. Věří, že potenciál je obrovský a je přesvědčena o tom, že podnikové služby jsou stále důležitější součástí celého hodnotového řetězce firem.

Adam Kiwalski

Člen představenstva

GBS Head Delivery Management at Siemens

Adam je odborníkem z oblasti podnikových služeb s vice než 15ti letou praxí v globálním prostředí.

Vedl mnoho globálních projektů digitální transformace a aplikoval expertní konzultační služby v nespočtu korporací.

Specializace: poskytování prvotřídních služeb, transformace, digitalizace, process compliance, projektový management, LeanSixSigma

Helle_Juhl_McDermott

Helle Juhl McDermott

Členka představenstva

Viceprezidentka centra podnikových služeb společnosti Curium Pharma

Helle Juhl McDermott, viceprezidentka centra podnikových služeb společnosti Curium Pharma, které poskytuje podporu v oblasti IT, HR, financí a zákaznických služeb ostatním pobočkám této globální farmaceutické firmy. Pochází z Dánska a má více než dvacetileté zkušenosti v oboru podnikových služeb. Zároveň je certifikovanou koučkou a absolventkou kurzu NLP Practitioner. Dobrovolně pracuje také jako mentorka v programu Nordic Chamber of Commerce “Mentoring Exchange” a “Women helping women in business”. V rámci své role v ABSL se chce zaměřit na sdílení zkušeností menších, ale velmi rychle rostoucích center, stejně jako na podporu diverzity.

Jan_Nedelnik

Jan Nedělník

Člen představenstva

Generální ředitel společnosti Comdata v České republice a v Maďarsku

Jan Nedělník, generální ředitel společnosti Comdata v České republice a v Maďarsku. Má více než 15 let zkušeností v oboru outsourcingu obchodních procesů (BPO) a ve společnosti Comdata pracuje již více než 10 let. Comdata je držitelem ocenění ABSL Diamonds ve speciální kategorii za boj s Covid-19, kdy podnik okamžitě a flexibilně zareagoval na vládní výzvu a podpořil linky 112 a 1212, které pod návalem dotazů kolabovaly. Svým působením v představenstvu ABSL by rád přispěl ke zvýšení povědomí o oboru v menších městech a krajích a věnovat by se chtěl i CSR aktivitám a sdílení zkušeností z této oblasti mezi členy ABSL.

Roman Pavloušek

Člen představenstva

Global FSC Manager at Atlas Copco Services

Roman je zkušeným ředitelem s dlouholetou praxí v oblasti financí a účetnictví, IT, rizik a vnitřní kontroly a provozu. V současné době vede SSC zajišťující služby v odvětví financí pro globální výrobní společnost Edwards. Je zodpovědný za řízení centralizovaných finančních procesů (Procure-to-Pay, Order-to-Cash, Record-to-Report, Information Provision&Analysis) a vedení více než 130 zaměstnanců působících v České republice a v Jižní Koreji.

Nicole_Pierson

Nicole Pierson

Členka představenstva

Výkonná ředitelka společnosti Johnson & Johnson Global Services

Nicole Pierson, výkonná ředitelka společnosti Johnson & Johnson Global Services, která byla jedním ze zakládajících členů ABSL. Nicole má bohaté pracovní a manažerské zkušenosti, a to jak z oboru podnikových služeb, tak i z oblasti financí, zdravotnických zařízení či dodavatelského řetězce v rámci Johnson & Johnson. V představenstvu ABSL se chce věnovat zejména sdílení znalostí napříč sektorem, podpoře diverzity a rozvoje talentů.

Jan Skoták

Člen představenstva

Ředitel regionálního centra Infosys

Jan je ředitelem regionálního centra Infosys a je zodpovědný za fungování a provoz BPO v České republice. Vedle toho se věnuje řízení vztahů s klienty a rozvoji podnikání u portfolia společností ze žebříčku Fortune 500 z celé Evropy, USA a Brazílie. Je členem rady Infosys Global Management Council. Ve společnosti Infosys působí více než deset let a byl zakládajícím členem týmu, který měl na starosti vybudování centra Infosys pro region střední a východní Evropy (CEE). Řídil první globální provoz BPO z regionu CEE a následně zastával řadu provozních, obchodních a strategických rolí v Evropě a USA.

Jaromír Staroba

Člen představenstva

Ředitel centra podnikových služeb Prague Digital Hub koncernu ABInBev

Jaromír vede Regional Capability Center of International logistics. Toto centrum zaměstnává více než 150 lidí a řídí logistiku v několika geografických zónách.

Jaromírova sekce je součástí AB InBev Capability Center v Praze, které poskytuje sdílené služby v oblasti logistiky, HR, financí a nákupu.

Jaromír působí v AB InBev od roku 2006 a má rozsáhlé zkušenosti z prostředí logistiky, HR a projektového řízení včetně implementace systému v rámci centra sdílených i podnikových služeb.

Tým ABSL

helena tabakovová

SENIOR Operations manager

Helena přišla do ABSL z mezinárodního kontaktního a expertního centra BlueLink International CZ, kde působila jako Brand Manažerka s přesahem péče o spokojenost zaměstnanců. Pracovala na projektech, za které firma BlueLink získala několik prestižních ocenění v oblasti sdílených služeb. Helena má též nemalé zkušenosti v médií a neziskového sektoru jako projektová a marketingová manažerka. V ABSL má na starosti komunikaci s členy a partnery a řídí projekty ABSL po organizační stránce.

Michaela Peterková

Digital projects manager

Michaela je zkušená marketingová a projektová manažerka, nadšenec do nových technologií a inovací. Zkušenosti v oblasti prodeje a obchodu nasbírala v PwC’s Academy, kde 4 roky prodávala odborné kvalifikace. Později strávila jeden rok na Novém Zélandu koordinací oprav po velkých zemětřeseních. Po návratu do České republiky přišla do Impact Hub Praha, kde řídila akce a akcelerační program pro startupy. V roce 2016 nastoupila do ABSL, aby se zaměřila na marketing a komunikaci a později na řízení digitálních projektů asociace.

Yuliia Ovchynnikova

Marketing & Communications coordinator

Yuliia se připojila k týmu ABSL na začátku roku 2022 na pozici Marketing & Communication Coordinator. Již od začátku svého vysokoškolského studia byla Yuliia nadšená pro obor marketingu, vystudovala bakalářský titul v oboru Business Administration na české univerzitě a zakončila ho stáží ve společnosti AB InBev. Poté nastoupila na magisterské studium Ekonomiky a managementu, během kterého se připojila k marketingovému oddělení ve společnosti SAP.

Yuliia následně vycestovala z České republiky, aby získala druhý magisterský titul v oboru Digitální Marketing na Francouzské business škole. Hned po jeho dokončení se Yuliia vrátila do Prahy a nastoupila do firmy FEG, kde téměř 2 roky řídila systém affiliate marketingu. Chtěla do své práce vnést více kreativity, a tak začala hlouběji studovat marketing na sociálních sítích, dokonce měla na starosti marketing v pražském řetězci restaurací.

Měla bohaté zkušenosti s prací v mezinárodním prostředí v našich partnerských organizacích a byla nadšená z toho, že se mohla připojit k asociaci ABSL.

ANNA ŠTIPTOVÁ

Education Programmes Manager

Anna je ambiciózní a má vášeň pro vzdělávání. Zkušenosti s prodejem i rozvojem byznysu v praxi získala díky pracovním příležitostem již během pětiletého studia ekonomické diplomacie.
Anna věří, že investice do vzdělání je nejlepší způsob investování do sebe.

Po dosažení magisterského titulu pracovala dva a půl roku v PwC Academy jako Key Account Manager, kde byla zodpovědná za plánování, organizaci a dohled nad vzdělávacími aktivitami a strategiemi vedoucími ke kvalifikaci ACCA. V březnu 2022 nastoupila do ABSL a stala se součástí našeho týmu.

ADÉLA FEJFAROVÁ

PROJECT & OFFICE COORDINATOR

Adéla se připojila k týmu ABSL v červnu 2020. Vystudovala Ekonomickou fakultu v Liberci a po dokončení studia začala pracovat pro korporaci Danaher. V rámci Danaheru získala tříleté zkušenosti z různých pracovních pozicí, nejprve jako Účetní koordinátor ve finančním centru sdílených služeb a později jako Specialista a podpora nákupu. Po odchodu z Danaheru se začala více zaměřovat na oblast médií a marketingu. Adéla externě pracovala jako PR redaktor v časopise Svět průmyslu a ve svém volném čase se věnuje copywritingu. Na začátku roku 2020 se Adéla rozhodla plně následovat svou vášeň pro kreativní a dynamické pracovní prostředí a připojila se k našemu týmu.

Marta Lipovská

PR Consultant

Marta poskytuje ABSL podporu v oblasti PR a mediální komunikace. Má bohaté zkušenosti z oboru PR i komunikace témat spojených s oborem podnikových služeb, lidských zdrojů i informačních technologií. Působila jak v lokálních mediálních agenturách agenturách, tak i v PR týmu společnosti Oracle. V roce 2008 založila PR agenturu PRCOM, která poskytuje služby celé řadě lokálních a mezinárodních firem z mnoha segmentů trhu, a pomáhá jim tak podpořit jejich obchodní aktivity a cíle.

Připojte se k ABSL

Rádi přivítáme nové členy, kteři se chtějí připojit k jednotnému hlasu podnikových služeb v ČR.

Na těchto stránkách používáme soubory cookies, abychom je pro vás co nejlépe přizpůsobili. Více o cookies si můžete přečíst v naší cookie policy.