ABSL MANAGEMENT & TÝM

ČLENOVÉ PŘEDSTAVENSTVA ABSL

JaromirStaroba2022

Jaromír Staroba

CHAIRMAN OF THE BOARD OF THE DIRECTORS, PRESIDENT

ŘEDITEL CENTRA PODNIKOVÝCH SLUŽEB PRAGUE DIGITAL HUB KONCERNU ABINBEV

Jaromír vede AB InBev Global Capability Center v Praze s týmem více než 900 odborníků, kteří řídí podnikové služby v oblasti logistiky, HR, financí, zákaznické a digitální zkušenosti zaměstnanců a nákupu.

V AB InBev působí od roku 2006 a má zkušenosti z různých oblastí, jako je řízení dodavatelského řetězce, HR, projektové řízení včetně implementací systémů v sektoru BSC i obchodních operací. Jaromír pevně věří v přeměnu podnikových center na činnosti s přidanou hodnotou prostřednictvím digitální transformace a datové AI/ML a je ambasadorem diverzity & inkluze.

jonathan appleton

VÝKONNÝ ŘEDITEL ABSL, ČLEN PŘEDSTAVENSTVA

Jonathan je výkonným ředitelem asociace ABSL, která zastupuje zájmy globálních center sdílených podnikových služeb a outsourcingových společností působících v České republice. Jonathan má více než 20 let zkušeností z regionu střední a východní Evropy (CEE). Dříve působil jako ředitel ve společnosti PwC Česká republika, kde se staral se o podporu klientů ze segmentu sdílených podnikových služeb v České republice i v celém regionu CEE.

Marek Rešovský

ČLEN PŘEDSTAVENSTVA

MANAGING DIRECTOR, DEUTSCHE TELEKOM SERVICES EUROPE SK&CZ

Bohumil Říha

ČLEN PŘEDSTAVENSTVA

MANAGING DIRECTOR, JOHNSON&JOHNSON GLOBAL SERVICES v Praze

Kromě funkce ředitele vede také tým pro nákup v regionu EMEA a je členem globálního týmu pro nákup.

Ve společnosti Johnson & Johnson začal pracovat v roce 2016 a má rozsáhlé zkušenosti v oblasti nákupu, lidských zdrojů a financí z více než 18 let působení v oblasti provozu, transformace a přeměny v globálních podnikových službách a outsourcingu podnikových procesů.

Bohumil pevně věří v silné stránky lidí v sektoru globálních služeb a chce se zaměřit na rozvoj sektoru skrze růst našich lidí.

František Havel

ČLEN PŘEDSTAVENSTVA

NGSC Prague Strategy & Operations manager, Novartis

František Havel, NGSC Prague Strategy & Operations manager v globálním centru služeb společnosti Novartis v Praze. Má bohaté zkušenosti z více než 19letého působení v oboru globálních podnikových služeb. Zabýval se jak zlepšováním efektivity procesů, tak i zvyšováním kvality poskytovaných služeb v IT/telekomunikacích, financích a HR. Jeho cílem v představenstvu ABSL je zvyšování povědomí sektoru globálních center služeb v ČR, propagace důležitosti klíčových dovedností, jakými je např. obchodní partnerství (tzv. best-in-class business partnership) a oslovení kvalifikovaných profesionálů a nadaných absolventů.

Roman Pavloušek

ČLEN PŘEDSTAVENSTVA

Global FSC Manager, Atlas Copco Services

Roman je zkušeným ředitelem s dlouholetou praxí v oblasti financí a účetnictví, IT, rizik a vnitřní kontroly a provozu. V současné době vede SSC zajišťující služby v odvětví financí pro globální výrobní společnost Edwards. Je zodpovědný za řízení centralizovaných finančních procesů (Procure-to-Pay, Order-to-Cash, Record-to-Report, Information Provision&Analysis) a vedení více než 130 zaměstnanců působících v České republice a v Jižní Koreji.

Iveta_Chvalova

Iveta Chválová

ČLENKA PŘEDSTAVENSTVA

Výkonná ředitelka, SAP Services

Iveta Chválová, výkonná ředitelka SAP Services. Kromě této role Iveta vede i mezinárodní tým Globální mobility s celkovou odpovědností za všechny přeshraniční pohyby a relokace v rámci společnosti SAP. V SAP začala pracovat po skončení vysokoškolského studia v roce 2005. V rámci svého působení v ABSL chce aktivně přispět k růstu oboru podnikových služeb. Věří, že potenciál je obrovský a je přesvědčena o tom, že podnikové služby jsou stále důležitější součástí celého hodnotového řetězce firem.

Adam Kiwalski

ČLEN PŘEDSTAVENSTVA

GBS Head Delivery Management, Siemens

Adam je odborníkem z oblasti podnikových služeb s více než 15ti letou praxí v globálním prostředí. Vedl mnoho globálních projektů digitální transformace a aplikoval expertní konzultační služby v nespočtu korporací. Specializace: poskytování prvotřídních služeb, transformace, digitalizace, process compliance, projektový management, LeanSixSigma.

Helle_Juhl_McDermott

Helle Juhl McDermott

ČLENKA PŘEDSTAVENSTVA

SENIOR DIRECTOR MANAGED SERVICES, ADP

Helle Juhl McDermott, viceprezidentka centra podnikových služeb společnosti Curium Pharma, které poskytuje podporu v oblasti IT, HR, financí a zákaznických služeb ostatním pobočkám této globální farmaceutické firmy. Pochází z Dánska a má více než dvacetileté zkušenosti v oboru podnikových služeb. Zároveň je certifikovanou koučkou a absolventkou kurzu NLP Practitioner. Dobrovolně pracuje také jako mentorka v programu Nordic Chamber of Commerce “Mentoring Exchange” a “Women helping women in business”. V rámci své role v ABSL se chce zaměřit na sdílení zkušeností menších, ale velmi rychle rostoucích center, stejně jako na podporu diverzity.

Jan_Nedelnik

Jan Nedělník

ČLEN PŘEDSTAVENSTVA

GENERÁLNÍ ŘEDITEL SPOLEČNOSTI COMDATA V ČESKÉ REPUBLICE A V MAĎARSKU

Jan Nedělník, generální ředitel společnosti Comdata v České republice a v Maďarsku. Má více než 15 let zkušeností v oboru outsourcingu obchodních procesů (BPO) a ve společnosti Comdata pracuje již více než 10 let. Comdata je držitelem ocenění ABSL Diamonds ve speciální kategorii za boj s Covid-19, kdy podnik okamžitě a flexibilně zareagoval na vládní výzvu a podpořil linky 112 a 1212, které pod návalem dotazů kolabovaly. Svým působením v představenstvu ABSL by rád přispěl ke zvýšení povědomí o oboru v menších městech a krajích a věnovat by se chtěl i CSR aktivitám a sdílení zkušeností z této oblasti mezi členy ABSL.

Jan Skoták

ČLEN PŘEDSTAVENSTVA

ŘEDITEL REGIONÁLNÍHO CENTRA INFOSYS

Jan je ředitelem regionálního centra Infosys BPO a je zodpovědný za činnost Infosys BPO v České republice. Kromě toho řídí vztahy s klienty a podílí se na obchodním růstu portfolia společností z žebříčku Fortune 500 v Evropě, USA a Brazílii. Je členem globální manažerské rady společnosti Infosys. Jan pracuje ve společnosti Infosys více než 10 let a byl zakládajícím členem týmu, který vybudoval zastoupení společnosti Infosys BPO v regionu střední a východní Evropy. Vedl první globální aktivity Infosys BPO z regionu CEE a následně zastával několik provozních, obchodních a strategických rolí v Evropě a USA.

Ota Kulhánek

ČESTNÝ ČLEN PŘEDSTAVENSTVA

Ota pracuje v odvětví SSC/BPO již od roku 2003. Od roku 2011 vede interní centrum sdílených podnikových služeb (SSC) ve společnosti Accenture v Praze. Je expertem na trh SSC/BPO a má široké znalosti a zkušenosti v oblastech řízení SSC/BPO, financí a účetnictví, projektového řízení a provozní výkonnosti.

TÝM ABSL

helena tabakovová

SENIOR Operations manager

Helena přišla do ABSL z mezinárodního kontaktního a expertního centra BlueLink International CZ, kde působila jako Brand Manažerka s přesahem péče o spokojenost zaměstnanců. Pracovala na projektech, za které firma BlueLink získala několik prestižních ocenění v oblasti sdílených služeb. Helena má též nemalé zkušenosti v médií a neziskového sektoru jako projektová a marketingová manažerka. V ABSL má na starosti komunikaci s členy a partnery a řídí projekty ABSL po organizační stránce.

ADÉLA FEJFAROVÁ

EVENT & COMMUNITY COORDINATOR

Adéla se připojila k týmu ABSL v červnu 2020. Vystudovala Ekonomickou fakultu v Liberci a po dokončení studia začala pracovat pro korporaci Danaher. V rámci Danaheru získala tříleté zkušenosti z různých pracovních pozicí, nejprve jako Účetní koordinátor ve finančním centru sdílených služeb a později jako Specialista a podpora nákupu. Po odchodu z Danaheru se začala více zaměřovat na oblast médií a marketingu. Adéla externě pracovala jako PR redaktor v časopise Svět průmyslu a ve svém volném čase se věnuje copywritingu. Na začátku roku 2020 se Adéla rozhodla plně následovat svou vášeň pro kreativní a dynamické pracovní prostředí a připojila se k našemu týmu.

Ivana Smatanová

Marketing & Content Creator

Ivana nastoupila do ABSL v srpnu 2022, aby pomohla s budováním povědomí o přidané hodnotě podnikových služeb v České republice. V ABSL uplatní svoje zkušenosti z oblasti marketingu získané z nadnárodních společností. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Mezinárodní obchod. Již během studií se s vášní věnovala marketingu a komunikaci. Díky stáži v online marketingové agentuře a pozici koordinátorky marketingových aktivit pro nadnárodní logistickou společnost v Česku, na Slovensku a v Maďarsku získala Ivana komplexní dovednosti v oblasti marketingu a projektového řízení a rozvinula svou kreativitu a out-of-the-box myšlení, které plánuje využít v ABSL. Svůj volný čas ráda tráví jízdou na koni či plážovým volejbalem.

Jarmila Drastíková

Education Programmes Manager

Jarmila miluje práci s lidmi a těší ji, když vidí, jak ve firmě rostou a stávají se úspěšnými.

Více než dvacet let získávala zkušenosti v oblasti lidských zdrojů ve společnostech jako Albert, ADP, Deloitte, a to v klíčových oblastech – talent a rozvoj, aktivity v oblasti řízení změn, onboarding, nábor, analýza dat a řízení vztahů s klienty.

Věří v celoživotní vzdělávání a nikdy nepřestávající vzdělávání.

Adela Pilátová

Project Manager

Adela do ABSL přišla s přímou zkušeností z oblasti podnikových služeb, pracovala ve společnosti Zebra Technologies. V ABSL dříve pracovala na pozici Operations Manager. Poslední 4 roky strávila péčí o její malé děti a nyní se vrátila zpět a je zodpovědná za různé projekty v rámci ABSL.

Marta Lipovská

PR Consultant

Marta poskytuje ABSL podporu v oblasti PR a mediální komunikace. Má bohaté zkušenosti z oboru PR i komunikace témat spojených s oborem podnikových služeb, lidských zdrojů i informačních technologií. Působila jak v lokálních mediálních agenturách agenturách, tak i v PR týmu společnosti Oracle. V roce 2008 založila PR agenturu PRCOM, která poskytuje služby celé řadě lokálních a mezinárodních firem z mnoha segmentů trhu, a pomáhá jim tak podpořit jejich obchodní aktivity a cíle.

ANNA ŠTIPTOVÁ

Education Programmes Manager

Anna je ambiciózní a má vášeň pro vzdělávání. Zkušenosti s prodejem i rozvojem byznysu v praxi získala díky pracovním příležitostem již během pětiletého studia ekonomické diplomacie. Anna věří, že investice do vzdělání je nejlepší způsob investování do sebe. Po dosažení magisterského titulu pracovala dva a půl roku v PwC Academy jako Key Account Manager, kde byla zodpovědná za plánování, organizaci a dohled nad vzdělávacími aktivitami a strategiemi vedoucími ke kvalifikaci ACCA. V březnu 2022 nastoupila do ABSL a stala se součástí našeho týmu.

Michaela Peterková

Digital projects manager

Michaela je zkušená marketingová a projektová manažerka, nadšenec do nových technologií a inovací. Zkušenosti v oblasti prodeje a obchodu nasbírala v PwC’s Academy, kde 4 roky prodávala odborné kvalifikace. Později strávila jeden rok na Novém Zélandu koordinací oprav po velkých zemětřeseních. Po návratu do České republiky přišla do Impact Hub Praha, kde řídila akce a akcelerační program pro startupy. V roce 2016 nastoupila do ABSL, aby se zaměřila na marketing a komunikaci a později na řízení digitálních projektů asociace.

PŘIPOJTE SE K ABSL

Rádi přivítáme nové členy, kteři se chtějí připojit k jednotnému hlasu podnikových služeb v ČR.

Na těchto stránkách používáme soubory cookies, abychom je pro vás co nejlépe přizpůsobili. Více o cookies si můžete přečíst v naší cookie policy.